Free shipping on all orders!
Personal menu
Search

Tarzınızı Baştan Yaratacak Stiletto Ayakkabılar

Stiletto denildiği zaman akıllara ilk gelen şey zarifliktir. Peki, stiletto nedir? İnce topuklu ve sivri burunlu ayakkabılara verilen bir isimdir. Topuk boyları için birbirinden farklı uzunlukları bulunabilir. 3 cm, 5 cm, 8 cm, 10 cm ve 12 cm olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır.

Stiletto ayakkabı nasıl giyilir? Gerçekten giyilmesi çok zor bir ayakkabı modelinden söz ediyoruz. Stiletto ayakkabı giymek söz konusu olduğu zaman dikkat edilmesi gereken birkaç durum ortaya çıkıyor. Bu ayakkabılar ile nasıl kombin yapabilirim? İşte stiletto ayakkabı modellerine dair bilmeniz gereken her şey burada!

Stiletto Ayakkabılar Nasıl Kombinlenmeli?

Stiletto, giydiğiniz her şeyi olduğundan daha zarif gösteriyor. Akşam yemek davetlerinde, düğünlerde ya da kokteyllerde şıklığınızı bir seviye daha yukarı taşıyarak dikkatleri üzerinize çekmeyi sağlar.

Kombinleriniz için her parçayı özenli bir şekilde seçmelisiniz. Özellikle de biraz daha spor ama şık davetlerde veya etkinliklerde dikkat çekici gözükmek istiyorsanız, stiletto ayakkabınızı bir Jean ile kombinleyebilirsiniz.

Bir stiletto kombinine en çok yakışacak parçalardan bir tanesi de eteklerdir. Stiletto, bacaklarınızın zarafetini daha da ön plana çıkarır. Bundan dolayı doğru bir şekilde kombinlendiği zaman olduğunuzdan daha uzun ve şık görünebilirsiniz.

Stiletto Ayakkabı Modeli ile Nasıl Rahat Hareket Edilir?

  • Eğer ilk defa stiletto giyiyorsanız, bu size acı verebilir. Bunun için evde birkaç kalın çorap denemesi yapabilirsiniz. Kalın çorap ile giymek, ayakkabının açılmasını sağlar ve daha rahat hareket edebilirsiniz.
  • Stiletto yapısı gereği öne doğru sivrilen bir modeldir. Bundan dolayı uzun süre ayakta kaldığınızda parmaklarınız acıyabilir. Bu durumun önlenmesi için de ayaklarınıza krem sürebilirsiniz. Unutmayın, ayakkabınızı bir numara büyük almalısınız.
  • Stiletto alacağınız zaman iskeletinin sağlam olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Nude stiletto modeli, bacak ile bir bütünlük sağladığından dolayı, özellikle de boylarından şikâyetçi kişiler için bir kurtarıcı olabilir. Sizleri olduğunuzdan daha uzun gösterir. Bundan dolayı renk uyumu oldukça önem taşır.
  • Yalnızca stiletto değil de her ayakkabı için geçerli olan bir durum söz konusu. Ayak yapınıza uygun olan bir ayakkabı kullanırsanız, stiletto içerisinde daha rahat hareket edebilirsiniz.

Stiletto Giymenin Avantajlarından Bahsedelim

Stiletto ayakkabı modeli neden bu kadar çok seviliyor diye merak edebilirsiniz. Kesinlikle haklı sebepleri de bulunuyor. Bu stilin pek çok avantajı bulunuyor.

  • Güzel bir görüntü katar ve vücudu vurgular.
  • Vücut kıvrımlarınızı daha çok ortaya çıkarır.
  • Daha uzun gösterir.
  • Daha ince ve zarif gösterir.

Desenli pantolonlar ile de stiletto ayakkabılarınızı eşleştirebilirsiniz. Son zamanların en moda parçaları da renkli ve desenli kıyafetlerdir. Stiletto ayakkabı modelleri geçmişten günümüze kadar her süre zarfında güncelliğini korudu. Deri pantolonlar, kot pantolonlar, mini etekler ve hatta eşofmanlar… Giyildiği zaman her kombine şıklık katan ve insanların vazgeçemediği ayakkabılar günü kurtarmaya yetiyor.

Leave your comment
#ayakkabiprensi        “Prens100” kodu ile 100₺ İNDİRİM+%5 İNDİRİM+PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT+ÜCRETSİZ KARGO        #ayakkabiprensi        #ayakkabiprensi        “Prens100” kodu ile 100₺ İNDİRİM+%5 İNDİRİM+PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT+ÜCRETSİZ KARGO        #ayakkabiprensi        “Prens100” kodu ile 100₺ İNDİRİM+%5 İNDİRİM+PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT+ÜCRETSİZ KARGO        #ayakkabiprensi        #ayakkabiprensi        “Prens100” kodu ile 100₺ İNDİRİM+%5 İNDİRİM+PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT+ÜCRETSİZ KARGO        #ayakkabiprensi        #ayakkabiprensi        “Prens100” kodu ile 100₺ İNDİRİM+%5 İNDİRİM+PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT+ÜCRETSİZ KARGO        #ayakkabiprensi        “Prens100” kodu ile 100₺ İNDİRİM+%5 İNDİRİM+PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT+ÜCRETSİZ KARGO        #ayakkabiprensi