Free shipping on all orders!
Personal menu
Search

Kadınların Vazgeçilmez Tutkusu: Topuklu Stiletto Ayakkabı

19.yüzyıldan başlayan bir İtalyan tasarımcısının ellerinden doğan topuklu stiletto ayakkabı, ilk dönemlerde burjuvazi Avrupalı kadınların statü göstergesi olarak kullanılmaktaydı. Topuklu stiletto ayakkabıgiyen bir kadının topuğu ne kadar yüksek ise giyen kişinin de statüsü o kadar yüksek olarak kabul edilirdi. Ancak günümüzde, kadın ayakkabısı grubu içerisinde her türlü kadının vazgeçilmezi olarak yer almakta. Her yaşa ve zevke hitap eden kadının seçeneklerinde bir adet topuklu stiletto ayakkabı yer alıyor.

Sezonun Öncüleri

Şimdi sizlere yeni sezonun en sık ve çok tercih edilen topuklu stiletto ayakkabı modellerinden bahsedelim. Renk tercihlerine bakılırsa ağırlık olarak ren rengi, siyah ve bej renkleri hâkimiyet sürüyor. Bu renklerin daha çok gece kıyafetleri ile tercih edildiğini görebiliyoruz. Gündüz saatlerinde ve günlük kıyafetler ile kombinlenen topuklu stiletto ayakkabı modelleri ise yaz renklerine uygun cıvıl cıvıl ve parlak renkler. Özellikle de ofis yaşamında kadınların fazlası ile tercih ettiği topuklu stiletto ayakkabı modellerinde parlak, deri yüzeyli olanları daha şık sonuçlar ortaya çıkarıyor.

Her Kıyafetin Tamamlayıcısı

Oldukça iddialı bir kıyafet tamamlayıcısı olarak kabul edilen topuklu stiletto ayakkabı modellerinde son yıllarda sokak modasına uygun dokunuşların yaygınlaşmaya başlandığı görülebiliyor. Gece kıyafetlerine de eşlik eden topuklu stiletto ayakkabı modellerinde taş işlemeler söz konusu olurken, gündüz tercih edilen modeller arasında sade ve daha az detaylar ile süslendiğini söyleyebiliyoruz.

Gece kıyafetleri en başta olmak üzere etek ve kumaş pantolonların en iyi tamamlayıcısı topuklu stiletto ayakkabı, son zamanlarda sokak modasında Jean ve şortlar ile de görülmeye başlandı. Bu kadınların topuklu stiletto ayakkabı modellerine olan tutkusunu her geçen gün arttığını gözler önüne sermekte.

Naifliğin bir simgesi olan incelik, topuklu stiletto ayakkabı modellerinin topuk ve parmak kısımlarında bir araya gelerek bütünlük sağlıyor. Sizler de asil bir görünüme kavuşmak isteyebilirsiniz. Hemen her ortamda kendinizi daha şık ve maskülen hissetmek istiyor olabilirsiniz. Tarzınızı topuklu stiletto ayakkabı modellerini tercih ederek konuşturabilirsiniz.

Ayakkabının Kaymasını Önlemeniz Çok Kolay

Ayakkabılarınızın kaymaması için size birkaç öneride bulunacağız. Özellikle de topuklu stiletto ayakkabı modellerinde bu duruma rastlamak kaçınılmaz.

  • Topuklu stiletto ayakkabımodellerinden bir tanesini kullanıyorsanız, kaymaması için tabanına kaymayı önleyen bez yapıştırabilirsiniz.
  • Bu öneriyi dikkate alırken, ayakkabı tabanının bir daha eski haline gelmeyeceğini bilerek uygulayın. Topuklu stiletto ayakkabımodelinin tabanını pürüzlü hale getirmeye yardımcı olacak bir zımpara alın. Sıkıca bastırın ve tabanına sürtün. Bu işlemi sık ve sürekli yapmamaya dikkat edin. Tabanı tahrip etmenize sebep olabilir. Yeterince pürüzlü olduğuna ikna olduğunuzda birkaç kez ileri geri sürtmeniz yeterli olacaktır.
  • Tabanda meydana gelen bu pürüzlenme kaygan ve buzlu zeminlerde daha rahat yürümenize yardımcı olacaktır.
Leave your comment
#ayakkabiprensi        “Prens100” kodu ile 100₺ İNDİRİM+%5 İNDİRİM+PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT+ÜCRETSİZ KARGO        #ayakkabiprensi        #ayakkabiprensi        “Prens100” kodu ile 100₺ İNDİRİM+%5 İNDİRİM+PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT+ÜCRETSİZ KARGO        #ayakkabiprensi        “Prens100” kodu ile 100₺ İNDİRİM+%5 İNDİRİM+PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT+ÜCRETSİZ KARGO        #ayakkabiprensi        #ayakkabiprensi        “Prens100” kodu ile 100₺ İNDİRİM+%5 İNDİRİM+PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT+ÜCRETSİZ KARGO        #ayakkabiprensi        #ayakkabiprensi        “Prens100” kodu ile 100₺ İNDİRİM+%5 İNDİRİM+PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT+ÜCRETSİZ KARGO        #ayakkabiprensi        “Prens100” kodu ile 100₺ İNDİRİM+%5 İNDİRİM+PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT+ÜCRETSİZ KARGO        #ayakkabiprensi