Free shipping on all orders!
Personal menu
Search

Acı Çekmeden Giyebileceğiniz Stiletto Tüyoları

Stiletto ayakkabı modellerinin vazgeçilmez olduğunu herkes bilir. İş kadınları için bir yaşam stili haline gelen stiletto ayakkabı modelleri, giyildiği andan itibaren kendinizi şık ve çekici hissetmenizi sağlıyor olabilir. Ancak giyerken çekilen acı hissi, stiletto sevgisine gölge düşürebilir. Peki, bir stiletto ayakkabı hem şık hem de rahat olabilir mi? İşte stiletto ayakkabı ile rahat etmenizin püf noktaları…

Ayak Şeklinizi Tanıyor Olmalısınız

Stiletto ayakkabı satın alırken dikkat edilmesi gerekilen en önemli konu, ayak şeklinizi iyi tanıyor olmanızdır. Çünkü ayak şeklinize uymayacak bir stiletto ayakkabı tercihinde bulunmanız ayaklarınızda şişme problemi yaratabilir. Bu durum tüm gününüzün kâbusa dönüşmesine yol açar. Stiletto ayakkabı modellerinin uzun ve sivri burunlu modelleri olduğu gibi daha yumuşak ve oval modelleri de vardır. Taraklı bir ayak yapınız var ise bu püf noktalarından faydalanmaya başlayabilirsiniz. Böylelikle stiletto ayakkabı modellerini daha rahat şartlarda bulabilir ve kullanabilirsiniz.

Sağlam Bir İskelete Sahip Olmalı

Sağlıklı ayakkabı kullanımındaki bir diğer önemli faktör ise sağlam topuklara sahip olan ayakkabıları seçmektir. Çünkü stiletto ayakkabı modelleri, naif yapıları sebebi ile kolayca deforme olabiliyorlar. Kaliteli malzemeler ile üretim yapıldığından emin olduğunuz markalardan ürün almaya dikkat etmelisiniz. Ayakkabılarınızı daha uzun ömürlü kullanabilmenize olanak tanıyacaktır.

Malzemesinin Orijinal Olmasına Dikkat Edin

Ayakkabı alışverişi yaparken herkes ilk olarak seçtiğiniz modelin rahat olup olmadığına bakar. Peki, kaç kişi ayakkabının üretildiği malzeme ile ilgileniyor olabilir? Hakiki deri ayakkabı, esneklik bakımından daha elverişlidir. Ayakkabıların uzun ömürlü olmalarında pay sahibidir. Günümüzde de genel olarak uygun fiyatlı olmaları sebebi ile suni deri içerikli ayakkabılar tercih edilebiliyor. Oysa kısa vadede mantıklı gibi dursa da uzun vadede içermiş oldukları kimyasallar nedeni ile sağlıksız sonuçlara sebep olabiliyor. Ayakta yaşanan terleme ile birlikte suni deride bulunan kimyasallar vücuda geçer. Bundan dolayı tercih edilecek stiletto ayakkabı, mutlaka ayakların nefes alabilmelerine olanak tanıyan hakiki deriden yapılmalıdır.

Nasıl Giyilmeli?

En can sıkıcı stiletto ayakkabı acısı, yeni alındığı zaman yaşanan ayağı vurma acısıdır diyebiliriz. Dar ve sert bir yapıya sahip ürünlerinizi açmak için fön makinasından yardım alabilirsiniz. En sıcak derecede açacağınız fön makinasını en dip kısma doğru tutup eliniz ile şekil vererek genişletebilirsiniz.

Stiletto ayakkabı modellerinin bir diğer zorluğu ise tabanların kaygan olmasıdır. Giymeden önce altını törpülediğiniz zaman kayarak yaralanma gibi problemlerin de önüne geçmiş olursunuz.

İnce bir çorap ile veya çorapsız giyiyorsanız, ayağa vuran kısımlarına roll-on sürmelisiniz. Böylece daha konforlu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Uzun süreler boyunca üzerinde durmak, tabanlarınızın acıyarak yaralanmasına yol açabilir. Bu durumu engelleyebilmek için de uygun tabanlıklardan veya silikon yastıkçıklardan yerleştirerek bu durumun önüne geçebilirsiniz. Tabanlıklar ayaklarınızın büyük ölçülerde rahatlamasını sağlar.

Leave your comment
#ayakkabiprensi        “Prens100” kodu ile 100₺ İNDİRİM+%5 İNDİRİM+PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT+ÜCRETSİZ KARGO        #ayakkabiprensi        #ayakkabiprensi        “Prens100” kodu ile 100₺ İNDİRİM+%5 İNDİRİM+PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT+ÜCRETSİZ KARGO        #ayakkabiprensi        “Prens100” kodu ile 100₺ İNDİRİM+%5 İNDİRİM+PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT+ÜCRETSİZ KARGO        #ayakkabiprensi        #ayakkabiprensi        “Prens100” kodu ile 100₺ İNDİRİM+%5 İNDİRİM+PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT+ÜCRETSİZ KARGO        #ayakkabiprensi        #ayakkabiprensi        “Prens100” kodu ile 100₺ İNDİRİM+%5 İNDİRİM+PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT+ÜCRETSİZ KARGO        #ayakkabiprensi        “Prens100” kodu ile 100₺ İNDİRİM+%5 İNDİRİM+PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT+ÜCRETSİZ KARGO        #ayakkabiprensi