İade ve Değişim

 

İade İşlemleri

Ayakkabiprensi.com’dan aldığınız ürünü iade etmek istemeniz durumunda, faturası ile birlikte 7 gün içerisinde kargo ücreti size ait olacak şekilde gönderebilirsiniz.

İade edeceğiniz ürün, eksiksiz, orijinal faturasıyla, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle fatura üzerinde belirtilen adrese tam ve eksiksiz olarak gönderilmelidir. Ürünün etiketi ve varsa aksesuarları kargo paketinin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır. İade işlemleriniz tamamlandığında mail yolu ile ya da telefon ile tarafınıza bilgilendirme yapılır. Firmamızdan kaynaklı bir problem olmadığı sürece ( defolu, kusurlu, hatalı ürün ) iade ve değişim işlemlerinde kargo ücreti göndericiye aittir. Kampanyalı ürünlerde iade yapılamamaktadır.


Değişim İşlemleri

Ayakkabı Prensinden aldığınız ürünü değiştirmek istemeniz durumunda, faturası ile birlikte kargo ücreti size ait olacak şekilde gönderimini yapabilirsiniz.Değişim için göndereceğiniz ürünün, eksiksiz, orijinal faturasıyla, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle fatura üzerinde belirtilen adrese tam ve eksiksiz olarak gönderilmelidir. Ürünün etiketi ve varsa aksesuarları kargo paketinin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır. Kampanyalı ürünlerde değişim yapılmamaktadır.

Ayıplı Malın İadesi

Üründen kaynaklanan herhangi bir sorundan dolayı müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, ücretsiz kargo, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarına sahiptir.".

Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;

  • Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır.
  • Ayıplı Mal bildiriminde, ürünün imalatçısı düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz.