KÜÇÜCÜK TOPUKLARIN DEV ZERAFETİ

   Günümüzde her alanda basma kalıplardan kurtulma, çağı aşma ve kendini yaşama modası hakimdir. Hal böyle olunca bu durum ayakkabı modasının da zincirlerini kırmasına sebep olmuştur. Ayakkabı modasının favorilerinden stiletto ayakkabılarda bu değişimlerden nasibi fazlasıyla alan modellerdendir.

Özellikle 5 cm topuklu ayakkabılarda hakim olan asimetrik topuk modelleri satış rekorlar kırarken aynı zamanda müşterilerimizin dişiliğine marjinal bir tarzda eklemektedir. Stiletto seçimleri şıklık ve zerafetin yanı sıra sağlık açısında da önemlidir. O halde hem sağlığımızı koruyup hem de şıklığımıza şıklık katacak stilettoyu nasıl seçeriz?

DOĞRU STİLETTO SEÇİMİ

   Stiletto ayakkabılar ilk yıllarında düz taban yüksek topuklu üretimiyle genellikle ayak formuna uymayan modellerdi. Zaman içerisinde aşırı yüksek topuk modelleri yerini kısa ve kalın topuklu stilettolara bıraktıkça tercih edilme yelpazeside doğrudan genişlemiştir.

İlk üretimlerinin sağlığı olumsuz etkileyişi göz önüne alındığında uzun soluklu kullanımlar için ideal topuk boyunun 5 cm topuklu ayakkabı olduğu da doğru seçim yapmanız adına belirtilmesi gereken konulardan biri olmaktadır. Gerek vücut dengesi gerek ayak formunda ki rahatlığı ile sağlıklı ve konforlu bir topuk boyudur. Özellikle kendi düğününüzde, mezuniyet balonuzda, kır düğünlerinde, tekne partileri gibi çılgınca eğlenirken şık gözükmek isteyeceğiniz aynı zamanda hareketinizi kısıtlamayacak ve gönül rahatlığıyla seçebileceğiniz modellerden biridir.

  Geçmişte ki yanlış algılarından biri olan kısa topukların yaşınızı büyük göstereceği konusu ise yeni trendler ile tamamen ortadan kalkmaktadır. Kalın topuklu stilettolara verilen cool imaj sayesinde modern bir görüntü yaklarken bacaklarınızın olduğundan daha uzun gözükmenizi sağlayacak olan bu model sayesinde dikkatleri üzerinizde toplayacaksınız.

   Kısa ve ince topuklarda yoğun geçecek günlerin en doğru seçimi olarak karşımıza çıkmaktadır. İnceliği ile zerafeti küçüklüğü ile naifliği ortaya koyan bu model birçok kombine rahatlıkla uyum sağlamaktadır. Bileğinizin arkasında buluşan bantları ile spor ve klas bir görüntüye imza atmaktadırlar.

   Tüm bunların doğrultusunda kendiniz için doğru topuk boyunda stiletto seçimi için dikkat etmeniz gereken şey vücut dengenizdir. Ve bu dengeye seçtiğiniz stilettonun uyum sağlayıp sağlamayacağıdır.